Doprava

Faksimile obrazů a uměleckých děl

Dokážeme zhotovit faksimile obrazů, plakátů a dalších uměleckých děl. Disponujeme nejmodernější nasvětlovací a fototechnikou (až do 100Mpx) spolu s kalibrovanými RGB tiskárnami (1440dpi) pro umělecké reprodukce.

Osobní přístup Osobní přístup

Digitalizace obrazů v našem studiu

Obrazy nebo jiná umělecká díla můžeme digitalizovat u nás ve studiu - nasvětlení bílým světlem a následná digitaziace přefocením v extrémně vysoké obrazové kvalitě vhodné i pro velkoformátové reprodukce. Výstup je možný v kvalitě 35Mpx, 60Mpx nebo "ultra" 100Mpx.

Osobní přístup Osobní přístup

Digitalizace obrazů u zákazníka

S ohledem na rizika převozu obrazu (hodnota obrazu, zabezpečení, rozměry, prostředí ...) poskytujeme bezkontaktní digitalizaci formou mobilního ateliéru s nasvětlovací technikou přímo u zákazníka (galerie, muzeum, ateliér, expozice). Výstup je možný v kvalitě 35Mpx, 60Mpx nebo "ultra" 100Mpx. Pokud to podmínky vyžadují, lze zajistit i vyšší kvalitu.

Madona z Veveří - postup zhotovení faksimile Madona z Veveří - postup zhotovení faksimile

Barevné korekce

Správné nasvětlení a zachycení obrazu do digitální podoby je jen první krok. Následuje ruční barevná korekce formou kontroly na kalibrovaném monitoru a po odladění nátisk na RGB fineart tiskárně. Sérii nátisků porovnáváme při spráném osvětlení s originálem, abychom dosáhli co nejlepší shody faksimile s originálem.

Madona z Veveří - předání, otec Hlávka Madona z Veveří - předání, otec Hlávka

Zhotovení faksimile

Výsledné faksimile zhotovíme ve vlastní produkci. Dohlédneme osobně na výsledný produkt. Máme tak pod kontrolou celý proces od zadání po výsledný výrobek. Vy díky tomu nemusíte kooperovat více dodavatelů a dohlížet na předání jednotlivých fází.

Osobní přístup Osobní přístup

Předání dat na digitálním nosiči

Výsledná data Vám předáme na DVD nosiči. Případně také v náhledové i tiskové kvalitě pro uveřejnění v katalozích, ročenkách, na vstupenkách atp.

Vysoká kvalita také na XXL formáty

Dokážeme splnit přesné poždavky ze strany muzeí a galerií. Tiskneme velké formáty v maximální kvalitě, kterou pořadatelé, kurátoři i návštěvníci očekávají. Rádi se podílíme i na netradičních realizacích a technikách.

Naši klienti - muzea, galerie,... Naši klienti - muzea, galerie,...

Zkušenosti

Mezi naše klinety se řadí velké galerie i regionální muzea. Ke každé zakázce přistupujeme indivduálně, aby byl výsledek co nejlepší. Splníme i náročné požadavky resturátorů. Nebojíme se experimentování s technologiemi, které nás posouvají dále.

Adam Gallery - výstava pláten, Legraf s.r.o. Adam Gallery - výstava pláten, Legraf s.r.o.

Velké formáty

Velké výstavní prostory ožijí velkými formáty. Dokážeme vytisknout plátna i v rozměrech 1,5 x 3,0 m a to včetně napnutí na rám. Díky vlastní produkci a kompletaci rámů máme celý proces pod kontrolou. Používáme prověřené materiály Hahnemuehle, EPSON, ILFORD.

RGB_cmyk_pantone RGB_cmyk_pantone

Věrné barvy

Na základě jednání, zaměření i kontroly dat dokážeme navrhnout a připravit data pro velkoformátový tisk libovolného rozměru. Máte-li již přesnou představu a tisková data, stačí domluvit jen termín realizace a dopravy.

Balení obrazů pro expedici Balení obrazů pro expedici

Balení pro přepravu

Plátna i zarámované obrazy umíme šetrně připravit pro přepravu k zákazníkovi. Ať už je vezete vlastní přepravou, mezinárodní expedční firmou, letecky nebo lodním kontejnerem.

Přeprava obrazů - Legraf s.r.o. Přeprava obrazů

Vlastní doprava obrazů

Nabízíme možnost dopravy obrazů až k zákazníkovi v den instalace. Rádi Vám pomůžeme také s dopravou i případnou montáží a umístěním obrazů v místě výstavy.

Pestrá paleta materiálů

Máme zkušenosti s maloformátovým i velkoformátovým tiskem. Známe parametry, životnost, i cenové varianty různých typů materiálů. Díky laminaci a kašírování můžeme kombinovat více druhů materiálů, abychom dosáhli výsledku, který očekáváte.

Ruční papíry - potisk Ruční papíry - potisk

Speciality

Potiskneme ruční papír, akvarelový umělecký papír, recyklovaný novinový papír nebo lepenku. Možnost tvarového výřezu nebo výseku, frézování do dřeva, kovu, plastu, vypalování motivu laserem.

Deskové materiály Deskové materiály

Deskové materiály

Máme v nabídce kompozitní panely Al-PVC-Al, kapa desky - papírové krytí, kapa desky kryté plastem, PVC desky, Forex, akrylátové desky, polykarbonát, sklo, dřevo, sololit, MDF, OSB desky a další materiály.

Značkové tiskové materiály Materiály tiskové  materiály

Tiskové materiály

Tisk v arších i roli. Fotopapíry, samolepící folie (interiér i exteriér), plátno (bavlna+len), PVC plachty, tapety, strukturované tapety, průhledné a metalické materiály, textílie, ...

Laminace nebo lakování Laminace nebo lakování

Laminace nebo lakování

Pro zvýšenou odolnost proti vlhku, otěru a UV záření můžeme většinu materiálů zalaminovat (do šíře 160cm). Materiály na bázi textiílí (plátna, tapety,...) lakujeme nástřikem nebo nátěrem speciálního laku určeného pro daný typ tisku.

Kašírovaní Kašírování

Kašírování

Výtisky můžeme strojově nakašírovat na deskové materiály. Při ručním lepením nejsme plochou ani konstrukcí panelu omezeni - lze tedy polepit u skleněné kryty exponátů, zarámovaná skla a jiné hůře dostupné plochy.

Napište nám

Kontaktujte nás, rádi se budeme vaším požadavkem zabývat. Vždy se snažíme najít nejefektivnější řešení.