Doprava
Původní fotografie bývají v různém stavu

Vy donesete

Za 50 nebo 100 letech jistě ušla vaše fotografie dlouhou cestu. Každý snímek zachránit nelze, ale uděláme maximum co bude možné, abychom k původnímu originálu vytvořili mladší kopii. Nový snímnek vytiskneme pigmetovými inkousty s archivačním potenciálem více jak 100 let. Vrátíme snímku jeho zašlý lesk pro další 4 generace.

Původní fotografie bývají v různém stavu

My odevzdáme

Díky pokoročilé digitální technologii a zkušenostem našich grafiků dokážeme i velmi poškozený, popraskaný nebo vybledlý snímek ručně zrestaurovat. Baví nás překvapovat Vás zákazínky, co je vůbec možné. Stavte se nezávazně poradit.
Cena od 120,- Kč (skenování+retuš). Pokročilé restaurování dle individuální nabídky.

Oprava vad fotografií, ruční retuš každého deailu Oprava vad fotografií, ruční retuš každého deailu

Co umíme zpracovat?

Flexaret Flexaret

Starý film

Kinofilm 35mm ve svitku nebo jednotlivá políčka (vyvolaný i nevyvolaný). Negativní i pozitivní film 6x6, 6x9, 6x12, 13x17 z velkoformátových svitkových fotoaparátů. V temné komoře dokážeme vyjmout film umístěný ve fotoaparátu - doposud nevyvolaný. Např. z fotoaparátů zn. Zenit, Praktica, Flexaret, Minolta, Nikon aj. Fotografie už před 1. světovou válkou byly natolik kvalitní, že můžeme pohlednicový formát zvětšit mnohdy i na 70cm snímek. O možnosti zvětšení s vysokým rozlišením se prosím informujte pro daný snímek. Rádi Vám poradíme.

Stará fotografie

Poškozená fotografie

Opravíme fotografie poškozené mechanicky (prach, škrábance, praskliny). Provedeme retuš fotografií požkozených vlivem vlhka, plísně nebo zmatnění/zarudnutí laku. Pokud to lze, nahradíme také chybějící části snímku nebo provedeme retuš z více snímků do jednoho společného.

Stará fotografie
Diapozitiv v rámečku Diapozitiv v rámečku

Diapozitiv

Diapozitivy byly obvykle výsadou svátečního focení. Umožňují velmi dobré výsledky v oblasti velkoformátových zvětšenin. Obvykle si tato úprava snímků žádá ruční retuš škrábanců, prachu a korekci barev, aby byl výsledek opravdu dokonalý.
Skenování 15-40,- Kč/snímek dle rozlišení.

Stará fotografie v rámu

Starý zarámovaný snímek

Můžete nám přinést i zarámovaný snímek za sklem v rámu. Pokud to bude nutné, můžeme s ohledem na riziko manipulace ponechat snímek v rámu - tedy bez nutnosti demontáže. Vyrobíme Vám co nejlepší kopii vč. dobového rámu. V nabíce máme přes 300 dekorů rámů a 100 typů paspart. Oblíbené jsou také staré "vintage" rámy. Dobovým fotografiím tyto rámy opravdu sluší.

Stará fotografie v rámu
Negativ fotografie na skle Negativ fotografie na skle

Negativ fotografie na skle

Zpracujeme také staré snímky na skleněné podložce. Obvykle je rozměr 9x12cm, ale lze i jiné formáty. Také tyto fotografie umožňují díky vynikající kvalitě obrazu velké zvětšení na formáty přesahující 100cm.
Orientační cena vč. mokrého čištění od 90 Kč/ks

Co nabízíme?

Osobní přístup Osobní přístup

Poškození, vyblednutí, praskliny

Opravy lokálních vad snímků způsobených "zubem času".

Cena od 80,– Kč / snímek
Osobní přístup Osobní přístup

Zvětšování

Fotogrefie dokážeme zvětšit mnohonásobně. Ať už na fotopapír, plátno nebo vč. rámování. Věříme, že Vás výsledek ohromí.

50,– Kč / kus
Osobní přístup Osobní přístup

Kolorování

Snímek může být barevný, přestože byl původně černo-bílý. Dokážeme jednotlivé pasáže lokálně vybarvit tak, aby vznikla barevná kopie. Při důrazu na dobovou věrohodnost (uniformy, vlajky, domy,...) můžeme konzultovat podle dobových zdrojů.

250,– Kč / kus

Napište nám

Kontaktujte nás, rádi se budeme vaším požadavkem zabývat. Vždy se snažíme najít nejefektivnější řešení.